Сталеві радіатори один з найбільш затребуваних товарів у сфері опаленні в Україні. Є ряд причин, які сприяють цьому. По-перше, сталеві радіатори опалення це оптимальне рішення для обігріву будь-яких приміщень, а також одна з кращих пропозицій на ринку у співвідношенні ціни і функціональних, технічних характеристик. Простий і в той же час витончений дизайн легко вливається в будь-який інтер'єр, зручні та прості в монтажі. Ітак, перейдемо до основних пунктів, які сьогодні розглянемо:
1) Типи сталевих радіаторів;
2) Способи підключення;
3) Виробники сталевих панельних радіаторів, яким можна довіряти.
Типи сталевих радіаторів
Якщо почнете шукати сталеві радіатори в інтернеті, то Ви в будь-якому випадки зіткнетеся з їх маркуванням, я маю на увазі, що в оголошенні будуть зазначені цифри. Це виглядає приблизно так: «Турецькі радіатори Ultratherm 22 тип». Як Ви, напевно, зрозуміли цифра 22, це і є тип радіатора. Щоб зрозуміти, що означає число 22, потрібно спочатку розуміти саму структуру радіатора. Якщо описати коротко, то він складається з панелей (лицьова сторона радіатора) і конвекторів (вони розміщуються всередині панелей або за нею, в залежності від типу). Існують ще такі типи як 10, 11, 12, 20, 21, 22, 30, 32, 33. Перше число вказує на кількість панелей в радіаторі, друге за кількість конвекторів всередині. Наприклад, якщо взяти самий популярний тип сталевих радіаторів «22», то він складається з двох панелей, які розміщені з лицьового боку і ззаду, і двох конвекторів, які всередині панелей і приварені до них. Дана схема зображена нижче на картинці.
Але потрібно розглянути, один підтип цих радіаторів, а саме, гігієнічні сталеві радіатори. Вони позначаються такими цифрами: «10», «20», «30». Як Ви вже зрозуміли, це радіатори без конвекторів, вони складаються з панелей. Справа в тому, що конвектора збільшують тепловіддачу батареї, але вони виконують ще одну негативну роль, на них збирається пил. Для людей, яким дуже важливо, щоб у квартирі був бездоганно чисте повітря і ніякого пилу, цей варіант ідеально підійде. Також такі моделі використовують для клінік та лікарень.
Способи підключення
Тут все набагато простіше. Існує тільки два варіанти:
- Бокове підключення;
- Нижнє підключення.
З підключенням трохи простіше розібратися. Все залежить від підведення теплоносія і зовнішнього вигляду, тобто як Вам візуально більше подобається. У варіанті з боковим підключенням, зазвичай підведення і відведення з одного боку, нижче цей варіант зображений на картинці.
Нижнє підключення відповідно знизу. Воно більш приховано і його майже не видно, але є одна особливість, так як підведення і відведення теплоносія знизу, то зазвичай вони йдуть вже з вбудованим тепловентилем (який дає можливість регулювати температуру батареї), що трохи збільшує ціну радіатора.
Надійні виробники сталевих радіаторів
Ринок України досить насищений пропозиціями виробників сталевих радіаторів. Найбіль популярні з них:
- Ultratherm (Турція)
- Kermy (Німеччина)
- Purmo (Польща)
- Vogel & Noot (Австрія)
- Energy (Турція)
Якщо Ви шукаєте ідеальне співвідношення ціни та якості, то я б Вам порадив сталеві радіатори Ultratherm. Турецький виробник, який вже довгий час на нашому ринку і добре себе зарекомендував. Гарантія на них 10 років, що також немало важливо.
- Секційні радіатори опалення - це опалювальні прилади, які складаються з декількох з’єднаних секцій. Кількість секцій розраховується в залежності від моделі та площі кімнати, температури теплоносія, тепловтрат приміщення та ін.
- Сучасні радіатори опалення - це твори мистецтва, що можуть вражати різноманітністю форм та стилів. Від мінімалістичних панелей до витончених вертикальних конструкцій, вибір насправді безмежний. Вони можуть бути інтегровані в дизайн стіни, виглядаючи як художні панно, або ж стати центральним акцентом кімнати, виділяючись на тлі інших елементів інтер'єру.